مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت از امتیازات ویژه دانشجویان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشتخبر داد .

مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت گفت : براساس قوانین ، امتیازاتی برای دانشجویان استعداد درخشان وجود داشته و در حال حاضر نیز این امتیازات نسبت به گذشته در حال افزایش است ، که از جمله آنها می‌ توان به امکان تحصیل در دو رشته برای دانشجویان استعداد درخشان طی سالیان اخیر اشاره کرد .

دکتر پروین پاسالار در خصوص آخرین فعالیت‌ های مرکز امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت اظهار کرد : از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده برای دانشجویان استعداد درخشان این است که این دانشجویان می‌ توانند با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان در مقاطع تحصیلی بالاتر پذیرفته شوند .

وی در ادامه اظهارکرد : به طور مثال تعدادی از دانشجویانی که در رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل می‌ کنند اگر از دانشجویان استعدادهای درخشان باشند و امتیاز کافی را کسب کرده باشند و تا 90 درصدامتیاز آخرین پذیرفته شده رشته خود را کسب کرده باشند ، می‌توانند با سهمیه استعدادهای درخشان به مقاطع بالاتر وارد شوند و این موضوع برای دانشجویانی که از کارشناسی به کارشناسی ارشد و همچنین از کارشناسی ارشد به PHD وارد می‌ شوند ، نیز صدق می‌ کند .

پاسالار با اشاره به اینکه این امر در گذشته نیز در سطح محدودتری انجام می‌ شد ، گفت : تغییری که اتفاق افتاده این است که مرتبا امکانات تحصیل بیشتر و رشته‌ های جدید به این موضوع اضافه می‌ شوند و به عنوان مثال ، از سال گذشته، مقطع کارشناسی ارشد آموزش پزشکی به عنوان رشته تحصیلی دوم برای دانشجویان استعداد درخشان قرار داده شده است .

مدیر امور نخبگان و استعدادهای درخشان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اختلاف درآمد بین رشته‌ های مختلف پزشکی موجب شده بسیاری از دانشجویان استعداد درخشان رشته‌ های پولساز را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند ، گفت : این مساله موجب می‌ شود از حضور افراد مختلف در رشته‌ های مختلف پزشکی به عنوان دانشجویان سرامد کشور بهره‌ مند نشویم .


منبع : ایسنا


منبع : امتیازات ویژه برای دانشجویان استعداد درخشان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت